Czy wiesz, że ... ?

Każda szklana butelka ponownie wprowadzona do obiegu pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100 watowej żarówki przez 4 godziny!

 

TELEFON ALARMOWY
WODA-KANALIZACJA
518 011 574

 

Siedziba firmy:
017 242 00 78
017 242 67 00
Godziny pracy:
poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
Kasa czynna:
7:00 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

 

Podaj stan licznika

podaj stan wodomierza


recykling

Nauka selektywnej zbiórki odpadów

Dzisiejsza technologia nie pozwala na odzysk lub przetworzenie wszystkich rodzajów odpadów, dlatego tak ważna jest segregacja. Ważne aby w pojemnikach służących do segregacji znalazły się odpowiednie odpady, które można poddać recyklingowi.  

PAPIER
Do pojemników na makulaturę wrzucamy: gazety, magazyny kolorowe, katalogi, ulotki, papier listowy, papier do ksero, zeszyty, książki, tekturę, kalendarze, torby papierowe np. po cukrze czy mące, kartony po produktach spożywczych.

Do pojemników na makulaturę NIE wrzucamy: torby po środkach ochrony roślin, papier faksowy, papier powlekamy folią aluminiową (kartony po sokach i mleku), papier zabrudzony żywnością lub chemikaliami. 

Przed wrzuceniem do pojemnika: usuń resztki z produktów z opakowań papierowych, usuń części nie będące papierem (zszywki, spinacze biurowe, grzbiety z tworzyw sztucznych, resztki taśmy klejącej, naklejki, foliowe okienka i folie pęcherzykowe z kopert, sznurki, tasiemki), kartony, torebki papierowe złóż na płasko lub wypełnij papierem.

PLASTIK, TWORZYWA SZTUCZNE - Worek żółty "PLASTIK"
Do worków na tworzywa sztuczne wrzucamy: jednorazowe butelki po napojach typu PET, butelki po środkach do prania, butelki po szamponach, mydłach w płynie, pojemniki plastikowe po środkach czyszczących, folie opakowaniowe, torebki i woreczki foliowe, plastikowe pojemniki po owocach, kubki po jogurtach i margarynach, meble ogrodowe, czyste wiadra po farbach klejowych i emulsyjnych oraz produktach spożywczych.

Do worków na tworzywa sztuczne NIE wrzucamy: butelki po oleju silnikowym, tworzywa piankowe, silikony, gumy, styropian, naczynia jednorazowe bez oznaczenia przydatności recyklingu, butelki po środkach chemicznych (farbach, olejach), torby po nawozach, tworzywa sztuczne zastosowania medycznego, sprzęt gospodarstwa domowego, tworzywa sztuczne nie przeznaczone na opakowania.

Przed wrzuceniem do worka: usuń resztki z butelek po napojach typu PET, usuń resztki z butelek po mydłach i środkach do prania poprzez płukanie butelek.

SZKŁO KOLOROWE - Worek zielony "SZKŁO KOLOROWE"
Do worków na szkło kolorowe wrzucamy: kolorowe butelki jednorazowe, kolorowe butelki po napojach, szkło barwione.

Do worków na szkło kolorowe NIE wrzucamy: przedmioty wykonane z białego szkła, naczynia żaroodporne, szklanki, kieliszki, kryształy, porcelana, płytki ceramiczne, doniczki, lustra, kineskopy, szkło plastikowe, szkło okularowe, szkło zbrojone.

Przed wrzuceniem do worka: zdejmij zakrętki, kapsle, korki, koszyczki metalowe z butelek od szampana lub wina musującego, zerwij papierowe i aluminiowe etykiety, opróżnij wyrzucane przedmioty.

SZKŁO BIAŁE, BEZBARWNE - Worek biały "SZKŁO BIAŁE"
Do worków na szkło białe wrzucamy: bezbarwne butelki jednorazowe, bezbarwne butelki po napojach alkoholowych, szklane flakony, słoiki, inne szklane przedmioty wykonane z grubego szkła (spodeczki pod szklanki, kufle).

Do worków na szkło białe NIE wrzucamy: szkło barwione lub lekko barwione, naczynia żaroodporne, żarówki, świetlówki, kieliszki, kryształy, porcelany, płytki ceramiczne, doniczki, szkło okienne i samochodowe, lustra, kineskopy, szkło plastikowe, szkło okularowe, szkło zbrojone.

Przed wrzuceniem do worka: zdejmij zakrętki, kapsle, korki, koszyczki metalowe z butelek od szampana lub wina musującego, zerwij papierowe i aluminiowe etykiety, opróżnij wyrzucane przedmioty.

ODPADY WIELKOGABARYTOWE
Do tej grupy zaliczamy przedmioty, które nie mieszczą się w kontenerach i pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów. Przedmiotami tymi są stare niepotrzebne pralki, kuchenki gazowe, zmywarki do naczyń, meble, telewizory.

Drobne elementy możliwe do demontażu należy posegregować według materiału z którego są wykonane, natomiast elementy, które nie mieszczą się w kontenerach będą odbierane w terminach wcześniej podanych, podczas specjalnych akcji wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Liczba Gości 3