Czy wiesz, że ... ?

Każda szklana butelka ponownie wprowadzona do obiegu pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100 watowej żarówki przez 4 godziny!

Podaj stan licznika

podaj stan wodomierza


recykling

 

TELEFON ALARMOWY
WODA-KANALIZACJA
518 011 574

 

Siedziba firmy:
017 242 00 78
017 242 67 00
Godziny pracy:
poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
Kasa czynna:
7:00 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

 

Eko-wolontariusze odwiedzają instalację w Giedlarowej

We wtorek, 7 kwietnia 2015 mieliśmy bardzo miłą wizytę na naszej Instalacji Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów oraz Składowisku Odpadów w Giedlarowej. Odwiedziła nas grupa „eko-wolontariuszy”, czyli dzieci i młodzież zaangażowana w projekt „Eko-wolontariusze pomagają naturze”.

W ramach tej edukacyjnej wycieczki pracownicy Stare Miasto – Park oprowadzili gości po poszczególnych częściach obiektu, m.in. sortowni, module biologicznego przetwarzania i składowisku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym co dzieje się z odpadami po tym jak zostają wyrzucone do śmietnika. My natomiast z radością wspieramy takie inicjatywy, bowiem uważamy, że taki rodzaj edukacji jest niezwykle skuteczny na drodze kształtowania postaw ekologicznych wśród młodzieży.

Po zakończonej wycieczce na odwiedzających czekał poczęstunek oraz upominki od Stare Miasto – Park. Każdy uczestnik otrzymał m.in. kamizelkę odblaskową aby grupa bezpiecznie mogła realizować kolejne działania, które przewiduje projekt „Eko-wolontariusze pomagają naturze”, takie jak porządkowanie oraz sadzenie drzew i krzewów w przestrzeni publicznej.

Projekt jest realizowany dzięki grantom finansowym z Funduszu Naturalnej Energii, przyznanym na podstawie konkursu którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto, organizatora projektu: http://stowstaremiasto.pl/

Liczba Gości 3