Czy wiesz, że ... ?

Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować ok. 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie ponad 2,5 tys. ludzi!

Podaj stan licznika

podaj stan wodomierza


recykling

 

TELEFON ALARMOWY
WODA-KANALIZACJA
518 011 574

 

Siedziba firmy:
017 242 00 78
017 242 67 00
Godziny pracy:
poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
Kasa czynna:
7:00 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

 

Komunikat

Szanowni Mieszkańcy Gminy Leżajsk

 W związku z zagrożeniem wynikającym z epidemii koronawirusa w trosce o dobro Państwa ale też i naszych pracowników uprzejmie informujemy, iż nasi inkasenci nie będą przeprowadzać końcowego rocznego odczytu wodomierzy.

W związku z powyższym w celu otrzymania faktury uprzejmie prosimy mieszkańców Gminy Leżajsk o podawanie stanu wodomierza/y - zgłoszenie go do nas do dnia 4 grudnia b.r. Wystawiona faktura zostanie dostarczona do Państwa drogą pocztową lub zostanie wrzucona do skrzynki pocztowej.

Stan wodomierza/y można podawać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00.:
1. Telefonicznie, na numery komórkowe:
- tel. 690 017 564
- tel. 518 011 566
lub telefon stacjonarny biura w Wierzawicach.
2. Poprzez stronę www.sm-park.pl (klikając w zakładkę „podaj stan licznika”)
3. Drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszyscy mieszkańcy którzy nie podadzą odczytu wodomierza do dnia 4 grudnia b.r. otrzymają fakturę wystawioną w oparciu o średnie zużycie wody za poprzedni okres rozliczeniowy.

Dziękujemy za zrozumienie sytuacji.
O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować naszych Odbiorców.

 

Komunikat PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – zasady funkcjonowania w czasie epidemii obowiązujące od 9 listopada 2020 r.

Stare Miasto-Park Sp. z o.o. informuje, że w związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem na terenie kraju i w regionie w celu zminimalizowania ryzyka zakażeń oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i pracownikom od 9 listopada 2020 r. PSZOK w Giedlarowej będzie czynny wyłącznie w soboty w wydłużonych godzinach pracy: 8:00 – 14:00.

Podczas korzystania z PSZOK obowiązują następujące zasady: 

  1. Na teren PSZOK pojazdy dostarczające odpady wpuszczane będą wg dyspozycji obsługi PSZOK.
  2. Mieszkańcy dostarczający odpady do PSZOK zobligowani są do bezwzględnego stosowania przepisów wprowadzonych w związku ze stanem epidemii (w szczególności uwzględniając: obowiązek zasłaniania ust i nosa, zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób korzystających z PSZOK, stosowanie środków ochrony indywidualnej).
  3. Przed wjazdem na teren PSZOK mieszkańcy zobowiązani są do wypełnienia we własnym zakresie formularza zawierającego dane i informacje o dostarczonych odpadach. Formularz dostępny jest na stronie sm-park.pl w zakładce PSZOK i u obsługi punktu.
  4. Osoby korzystające z PSZOK zobowiązane są do samodzielnego rozładunku odpadów w sposób selektywny, zgodnie ze wskazaniami obsługi. 
  5. Mieszkaniec zobowiązany jest do odpowiedniego przygotowania odpadów w celu wykonania w jak najkrótszym czasie rozładunku odpadów. Odpady dostarczane do PSZOK muszą być posegregowane, nie mogą być zmieszane ani zanieczyszczone innymi odpadami. Odpady nieposegregowane nie będą przyjmowane.
  6. Osoby dostarczające odpady do PSZOK zobowiązane są do bezwzględnego stosowania się do zaleceń osób koordynujących pracę punktu. 

Kontakt telefoniczny z PSZOK: 17 / 242 99 13
Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! KOMUNIKAT!

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną informujemy mieszkańców Gminy Leżajsk, że w dniach od 4 listopada 2020 r. do 20 listopada 2020 r. kasa w spółce będzie nieczynna. 
Jednocześnie informujemy, że wpłat bez prowizji można dokonać w Banku Pekao S.A., Leżajsk, ul. A. Mickiewicza 52.
Za utrudnienia przepraszamy.
 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Czarna!

Informujemy o terminach zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (m.in. pralki, lodówki, żelazka, telewizory, komputery i monitory etc.), odpadów wielkogabarytowych (m.in. stare meble, wersalki, fotele, krzesła, etc.) oraz zużytych opon (tylko z pojazdów osobowych) w roku 2020. ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY, ODPADY WIELKOGABARYTOWE i ZUŻYTE OPONY (z pojazdów osobowych) będą odbierane sprzed posesji w ilości zgodnej z regulaminem. 

Miejscowość

Data odbioru

KRZEMIENICA

05.11.2020

WOLA MAŁA

04.12.2020

MEDYNIA ŁAŃCUCKA

07.12.2020

DĄBRÓWKI

06.11.2020

CZARNA

09.11.2020

ZALESIE

09.11.2020

POGWIZDÓW

08.12.2020

MEDYNIA GŁOGOWSKA

08.12.2020

UWAGA:
Nie zbieramy odpadów z rozbiórki, demontażu pojazdów samochodowych !!!
Nie zbieramy zużytych opon z ciągników, maszyn rolniczych oraz z pojazdów ciężarowych !!!

DOFINANSOWANIE PROJEKTU ROZBUDOWY SIECI WODOCIĄGOWO-KANALIZACYJNEJ W MIEJSCOWOŚCIACH WIERZAWICE I BRZÓZA KRÓLEWSKA

Podpisanie umowy_1W dniu 16.06.2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego Spółka „Stare Miasto-Park” podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji związanej z rozbudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowościach Wierzawice i Brzóza Królewska.

Celem inwestycji jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich poprzez wybudowanie 437 mb sieci wodociągowej i 4307 mb sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Wierzawice i Brzóza Królewska. Wybudowane także będą trzy przepompownie ścieków.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 1 300 000 zł netto przy poziomie dofinansowania 63,63 % kosztów kwalifikowanych. Środki dofinansowania pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. W najbliższym czasie Spółka ogłosi postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót. Termin realizacji inwestycji: 30.11.2021 r.

Podkategorie

Liczba Gości 4