Czy wiesz, że ... ?

Butelki, torebki śniadaniowe bądź torby na zakupy stanowią ok. 7% masy wszystkich śmieci, ale zajmują dużo miejsca, niemal 30% wszystkich odpadów!

 

 

 

TELEFON ALARMOWY
WODA-KANALIZACJA
518 011 574

 

Siedziba firmy:
017 242 00 78
017 242 67 00
Godziny pracy:
poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
Kasa czynna:
7:00 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

 

Podaj stan licznika

podaj stan wodomierza


recykling

Ogłoszenie

Informujemy mieszkańców TRYŃCZY, GŁOGOWCA i GNIEWCZYNY ŁAŃCUCKIEJ iż w miesiącu czerwcu 2019r. odbiór odpadów komunalnych zbieranych selektywnie tj. metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło bezbarwne, szkło kolorowe, bio-odpady kuchenne odbędzie się w dniu 11 czerwca 2019r.

Ogłoszenie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Czarna!

Informujemy o terminach zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (m.in. pralki, lodówki, żelazka, telewizory, komputery i monitory etc.), odpadów wielkogabarytowych (m.in. stare meble, wersalki, fotele, krzesła, etc.) oraz zużytych opon (tylko z pojazdów osobowych) w roku 2019.

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY, ODPADY WIELKOGABARYTOWE i ZUŻYTE OPONY (z pojazdów osobowych) należy dostarczać w miejscach wymienionych poniżej w określonych dniach i godzinach w poszczególnych miejscowościach.

29 maj 2019, godz. 7:30 - 10:00:
KRZEMIENICA - parking naprzeciw Ośrodka Zdrowia
CZARNA - plac targowy naprzeciwko Urzędu Gminy w Czarnej
DĄBRÓWKI - plac naprzeciw Zespołu Szkół w Dąbrówkach

30 maj 2019, godz. 7:30 - 10:00
WOLA MAŁA - plac przy GOK-u w Woli Małej
MEDYNIA ŁAŃCUCKA, POGWIZDÓW - zajezdnia autobusowa na terenie Pogwizdowa
MEDYNIA GŁOGOWSKA - obok Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej
ZALESIE - obok sklepu GS przy skrzyżowaniu w Zalesiu

 

UWAGA:
Nie zbieramy odpadów rozbiórki, demontażu pojazdów samochodowych!!! 
Nie zbieramy zużytych opon z ciągników, maszyn rolniczych oraz z pojazdów ciężarowych !!!

 

Informacja o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości

Informacje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych, tj. narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.

 

W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Modernizacja istniejącej instalacji sortowania odpadów w miejscowości Giedlarowa, gmina Leżajsk, prowadzonej przez Stare Miasto-Park Sp. z o.o.”, „Stare Miasto – Park” Sp. z o.o. informuje, iż Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, opracowała i udostępniła narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w realizowanym projekcie.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:
• skorzystać z elektronicznego systemu zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej, tj. www.pois.gov.pl\nieprawidlowosci lub
• wysłać wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektu.

Dofinansowanie projektu z UE

"STARE MIASTO-PARK" SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Modernizacja istniejącej instalacji sortowania odpadów w miejscowości Giedlarowa, gmina Leżajsk, prowadzonej przez Stare Miasto-Park Sp.z o.o.”.

Zakres projektu obejmuje modernizację instalacji sortowania odpadów w miejscowości Giedlarowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj.budynkiem socjalno-biurowym i stacją trafo, a także zakup niezbędnego wyposażenia.

Głównym celem projektu jest dokonanie modernizacji Instalacji w Giedlarowej pozwalające na zwiększenie ilości odpadów odzyskiwanych i kierowanych do recyklingu.

Cele szczegółowe to:
1. Zabezpieczenie mieszkańców Regionu Północnego pod kątem przetwarzania odpadów i minimalizacji odpadów kierowanych na składowiska;
2. Osiągnięcia celów środowiskowych dotyczących poziomów recyklingu, określonych w WGPO, KPGO i dyrektywach unijnych;
3. Usprawnienie procesów przetwarzania odpadów realizowanych w ramach instalacji;
4. Poprawa warunków pracy pracowników zatrudnionych w Instalacji Przetwarzania Odpadów w Giedlarowej.

W wyniku realizacji projektu nastąpi zmniejszenie ilości odpadów komunalnych podlegających składowaniu na terenie Regionu Północnego. Realizacja projektu pozwoli na lepsze zagospodarowanie odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami. Tym samym poprawi warunki społeczno-gospodarcze w regionie. Prowadzona w ramach projektu kampania informacyjno-edukacyjna przyczyni się do lepszego segregowania odpadów i tym samym zmniejszy uciążliwość odpadów dla środowiska.

Wartość projektu: 13 625 000,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 9 265 000,00 PLN

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Szanowni Mieszkańcy Gminy Adamówka! 

         Informujemy o terminach zbiórki odpadów wielkogabarytowych (m.in. stare meble, wersalki, fotele, krzesła, etc.), zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (m.in. pralki, lodówki, żelazka, telewizory, komputery i monitory etc.), oraz zużytych opon (z pojazdów osobowych) w roku 2019.

 Odbiór powyższych odpadów odbędzie się w poszczególnych miejscowościach wg harmonogramu;

MIEJSCOWOŚĆ

ODPADY WIELKOGABARYTOWE, ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY

ZUŻYTE OPONY

KWIECIEŃ 2019

PAWŁOWA

29

30

KRASNE

29

30

MAJDAN SIENIAWSKI

29

30

ADAMÓWKA-BLOKI

29

30

DOBCZA

29

30

CIEPLICE

29

30

IZABELIN

29

30

ADAMÓWKA

29

30

Ww. odpady należy wystawić przed teren posesji w dniu wywozu do godz. 7.00 !!!

 

UWAGA :Nie zbieramy odpadów z rozbiórki, demontażu pojazdów samochodowych !!!
Nie zbieramy zużytych opon z ciągników, maszyn rolniczych oraz z pojazdów ciężarowych !!!

Podkategorie

Liczba Gości 7